Bsk iznenadio Javor

Naši fudbaleri BSK-a pobedili su danas u Ivanjici Javor sa 2:1 (0:1), u utakmici 19. kola Superlige Srbije

Borčani su do petog trijumfa u sezoni došli posle preokreta u drugom poluvremenu. Javor je poveo u 29. minutu preko Mišića, a golove za goste potigli su Novaković u 51. i Božičić u 74. minutu.

U preostala dva meča Radnički iz Kragujevca i Novi Pazar zabeležili su pobede kod kuće.

Kragujevčani su trijumfom protiv Hajduka iz Kule (3:2) prekinuli niz od sedam prvenstvenih utakmica bez pobede. Strelac odlučujućeg gola bio je Darko Fejsa u 90. minutu. Novi Pazar je teže nego što se očekivalo došao do tri boda protiv poslednjeplasiranog Smedereva, koji se dobro držao sve do same završnice.

Ranije danas Radnički iz Niša je na svom terenu priredio iznenađenja i pobedio Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:0), dok meč Partizan – OFK Beograd počinje u 18 sati.

Utakmice Vojvodina – Donji Srem, Sloboda – Jagodina i Rad – Spartak odložene su zbog lošeg stanja terena na tim stadionima.

Rezultati i strelci 19. kola:

Radnički Niš – Crvena zvezda 2:1 (Ljubinkovicm, Škuletić 67 – Kasalica 78).
Javor – BSK 1:2 (Mišić – Novaković 51, Božičić 74)
Radnički Kragujevac – Hajduk 3:2 (Milanović 23, Beljić 30, Fejsa 90 – Veselinović 24, Tošić 62)
Novi Pazar – Smederevo 2:1 (Mutavdžić 8. penal, Bulatović – Sikimić 23. penal)