BKS-u ne leže večiti

Zvezda je konačno odigrala za – navijače! Crveno-beli fudbaleri savladali su u okviru devetog kola Jelen Superlige slabašni BSK iz Borče sa 7:2 i donekle se oprali za nedavni debakl u Subotici.

Igrači srpskog vicešampiona su do najubedljivije pobede u ovoj sezoni došli, pre svega, zahvaljujući raznovrsnoj igri u prvom poluvremenu.

Ekipa iz beogradskog predgrađa je deklasirana za 38 minuta, pa su domaći igrači u nastavku dozvolili sebi luksuz da odrađuju posao i čuvaju snagu za nadolazaće izazove. Ipak, i u takvoj situaciji Milijaš i drugovi su uspeli da spoje lepo i korisno: da atraktivnim potezima razgale publiku i konačno deklasiraju nekog od objektivno mnogo slabijih rivala.

Od dolaska na funkciju šefa stručnog štaba Crvene zvezde Aleksandar Janković je žudeo za rivalom koga će njegov tim „ošrafiti” i tako podići nivo samopouzdanja do šampionskog nivoa. Nedužnici, limitirani Borčanci, idealno su se namestili da posle samo dva minuta postanu klasičan bokserski džak koji će crveno-beli besomučno udarati. Posle golova Dimitrijevića i Mikića bilo je jasno da će domaćin okajati teške grehe iz Subotice i vratiti se na trijumfalnu stazu.
Odličan utisak pokvarili su povremeno nedisciplinovanom igrom u odbrani, što su kaznili Sotirović i Bulatović i dopunili goleadu u Ljutice Bogdana.

Ubedljivo vođstvo dalo je krila timu Aleksandra Jankovića da se poigrava sa BSK-om, na ogromno zadovoljstvo navijača u Ljutice Bogdana, za koje ekipa Gorana Milojevića predstavlja produženu ruku večitog rivala. Zvezda je posebno bila ubojita po desnom boku, gde su Mikić i Kasalica konstantno pravili višak i saigračima servirali nekoliko odličnih prilika. Na solidnu ofanzivnu igru domaćina nadovezala se i očajna partija gostujućeg golmana Ljube Kovačevića. On je samo paradama ulepšao šesti prvenstveni gol Ognjena Mudrinskog (četvrti glavom) i „kiflu” Luke Milunovića, kojom su crveno-beli stavili tačku na prvo poluvreme.

Zvezda je prazan hod u igri imali na početku nastavka. Crveno-bele je kaznio opasni Vuk Sotirović, ali ni to nije pomoglo Borčancima da stignu bar do časnog poraza. Posao iz prvog poluvremena nastavili su Natanijel Asamoa prvencem u Zvezdinom dresu i mladi štoper Aleksandar Pantić i njegov kolega po poziciji Nikola Maksimović.