BSK slavio u Novom Sadu

Fudbaleri BSK Borče pobedili su u Novom Sadu Donji Srem sa 1:0 u prvoj utakmici 28. kola Super lige Srbije i tako načinili bitan korak u borbi za opstanak u najjačem rangu takmičenja.

Izabranici Bogića Bogićevića slavili su golom Ajazdina Nuhija u 61. minutu iz jedanaesterca. Minut ranije fudbaler BSK-a Srđan Ajković iznudio je penal, kada ga je u šesnaestercu oborio Marko Prljević, zbog čega je defanzivac Srema dobio žuti karton.
U prvom poluvremenu, ekipa BSK-a u dva navrata je mogla da dođe do prednosti, ali su igrači Donjeg Srema uz dosta sreće uspeli da ne prime gol, pošto su dvaput vadili loptu sa gol linije. Domaćin se u prvom poluvremenu uglavnom oslanjao na šuteve sa distance u kojim nisu imali uspeha.
U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, gosti su nakon datog gola, zatvorili prilaze golu i tako Donji Srem naterali da pokušava udarcim iz daljine.
BSK je ovom pobedom napredovao, makar do sutra, za jedno mesto na tabeli, pa sada zauzimaju 13. mesto sa 29 bodova, pet više od Radničkog, koji je u zoni ispadanja, dok je Donji Srem 10. sa 31 poenom.