Hrabri BSK slomljen u finišu utakmice

U poslednjih šest utakmica između Vojvodine i BSK-a iz Borče “lale” su imale maksimalan učinak uz gol razliku od 16:1, a seriju su nastavili i u meču trećeg kola Superlige, koji je odigran u subotu. BSK nije uspeo da prekine neugodnu tradiciju, presudio im je Almami Moreira u 86. minutu meča – 1:0.

Novosađani su nakon startnog kiksa osokoljeni pobedom u vojvođanskom derbiju u munulom kolu u dobnoj atmosferi dočekali Borčane. Napadali su crveno-beli, posebno su gosti bili na mukama kada bi se ipred njihovog gola našli Miroslav Stevanović i Abubakar Oumaru, ali nisu bili dovoljno vešti i precizni. Čak je u jednom momentu gol BSK-a bio prazan, ali Oumaru nije dobro regovao, pa je lopta završila u autu.

U istom ritmu su nastavili i u drugih 45 minuta igre, dok je Vojvodina pokušavala da zatrese mrežu rivala, BSK se branio i uputio samo jedan šut ka golu Supića. Stevanoviću je u 60. minutu poništen gol zbog faula, ali je za fudbalere Vojvodine za borbenu igru stigla nagrada. Šest minuta pre kraja regularnog dela igre Almami Moreira je postigao jedini gol na meču, ali dovoljan za drugi trijumf crveno-belih ove sezone.