Stivens zaustavila Bojanu na putu ka četvrtfinalu!

Bojana Jovanovski nije uspela da izbori istorijski plasman među četiri najbolje teniserke na Australijan openu, pošto je od nje u četvrtfinalu bila uspešnija Amerikanka Sloan Stivens, koja je slavila rezultatom 6:1, 3:6, 7:5.

Samo 25 minuta bilo je neophodno 19-godišnjoj Amerikanki da reši prvi set u svoju korist, set u kojem je praktično Stivensova gospodarila terenom.

Neverovatno, ali istinito, Bojana je imala čak 18 neiznuđenih grešaka, uspela je da osvoji samo tri direktna poena, uz tek četiri na servis suparnice.

U drugom setu potpuno druga priča. Naša mlada nada se razgoropadila i na kraju je zasluženo slavila sa 6:3.

Taman kada su svi pomislili da će Bojana nastaviti svoj san, dogodilo se potpuno suprotno. Nakon izjednačene borbe u trećem, odlučujućem setu i čak 12 gemova, Srpkinja je morala da položi reket pred Amerikankom.

Na kraju, Srbija je u singlu ostala samo sa jednim predstavnikom.