Katastrofa BSK-a u Humskoj

Crno-beli zakasnili tri dana da pokažu navijačima da su efikasni. Ceh za ispadanje iz kvalifikacija za Ligu šampiona platio je VSK iz Borče. Partizan je bio više nego ubedljiv u premijernom meču Super lige, gost je savladan sa 7:0 (1:0). U listu strelaca upisao se i golman Stojković.

Fudbaleri Partizana ubedljivo su počeli novu sezonu u Super ligi, u kojoj brane titulu, pošto su u prvom kolu na svom stadionu pobedili BSK iz Borče sa 7:0. Žal za propuštenim na Evro sceni “naterao” je crno-bele da najozbiljnije uđe u meč i dođe do ubedljive pobede. Gosti bez šansi u ovom meču.

Strelci za crno-bele bili su Ivan Ivanov u 25, Saša Ilić u 47. i Mohamed Zabija u 48, Nikola Ninković u 66, Stefan Šćepović u 74. i Lazar Marković u 83. i golman Vladimir Stojković iz penala u 90. minutu.

Partizan je bio bolji, od početka kontrolisao utakmicu, dok su gostujući fudbaler tek nekoliko puta uspeli da šutnu na gol, ali bezopasno. Crno-beli su poveli kada je posle centaršuta Lazara Markovića sa leve strane Ivanov ostao sam i udarcem glavom savladao golmana gostiju Ljuba Kovačevića.

Prednost branioca titule udvostručio je kapiten Ilić u 47, a samo minut kasnije Zabija je iskoristio odličan pas Lazara Markovića, izašao sam ispred Kovačevića i lako ga savladao za 3:0.

Na 4:0 povećao je jedan od najboljih fudbalera Partizana na ovoj utakmici, Nikola Ninković, a prednost od 5:0 doneo je Šćepović koji je glavom savladao protivčkog golmana posle centaršuta Nemanje Tomića.

Prednost crno-belima od 6:0 doneo je Marković posle asistencije Vladimira Volkova, a konačan rezultat postavio je golman Stojković pošto je izveo penal u 90. minutu utakmice.